Аренда серверов компании HOSTiQ
Головна
  • Інтерв'ю

Володимир Бондар: Що зміниться для України, коли прізвище президента буде таке чи інше?

02.08.13 8:41


Володимир Бондар свого часу пройшов шлях від студентського лідера до народного депутата, губернатора краю та радника Президента України. У 2004 році він очолив Помаранчевий рух на Волині. Нині Володимир Бондар - позапартійний, утім, каже, що перерву у «державницькій роботі» використовує для саморозвитку та напрацювання стратегії подолання політичної та економічної кризи в Україні. У інтерв`ю «Волинським новинам» Володимир Налькович поділився власним баченням політичної ситуації в Україні, перспектив «опозиційної трійки».

- Де зараз Володимир Бондар, чим він займається і чим живе?

- Я зараз перебуваю у Луцьку, географічно нічого не змінилось (сміється). Займаюсь тими ж питаннями, якими цікавився й раніше – питаннями енергозбереження.

Ми всі говоримо про залежність України від енергоносіїв ззовні країни і чомусь думаємо, що переглянувши питання по газу, це все виправиться – неправда. Ключове питання лежить тут, в Україні.

- Я думаю, Ви громадсько-політичну діяльність не відкинули на другий план? Все таки, Ви брали участь в опозиційній акції «Вставай Україно!». Скажіть, будь ласка, які у вас враження від мітингу? Яка, на вашу думку, якість підготовки акції, чи все врахували організатори? Які недоліки підмітили?

- Мені складно аналізувати процес з середини, я не був організатором, а брав участь, як звичайна людина. Як сторонній спостерігач можу сказати що, по-перше, такі заходи потрібні і масовість на них, а вона у Луцьку була, говорить про те, що люди прагнули такого спілкування з політиками і його треба продовжувати та поглиблювати.

По-друге, був позитивний хороший настрій, як з боку організаторів, так і з боку людей. І це теж приємно.

Я хочу підкреслити свою позицію – я не буду критикувати опозицію. Я знаю, що їй зараз потрібно допомагати порадами, власною участю, і готовий це робити. Але в сенсі порад, я б додав наступне: хотілося б більше змісту виносити з таких заходів, розуміти стратегію опозиції, почути про наступні кроки, хотілось би зрозуміти, зокрема, як вони будуть організовані на місцях, де люди можуть долучитись до цих заходів і таке інше.

Тобто, мені би хотілось, щоб цей процес не закінчився на одному приїзді і виступі лідерів опозиції, щоб він йшов глибше, щоб були підготовлені майданчики, площадки, де люди можуть спілкуватися, висловлювати свої ідеї, чути позицію місцевих лідерів опозиції. Тобто, хотілося б, щоб цей процес був більш масштабним і глибоким, я сподіваюсь, що він таким і буде.

- Як ви оцінюєте шанси опозиції – трьох лідерів, в боротьбі проти Януковича? Також як ви оцінюєте суспільні настрої?

- Для того, щоб досягнути мети, повинна бути програма не просто трьох лідерів, які б прізвища вони не носили. Це повинна бути програма чи наслідок дій суспільства. Опозиція, мені здається, повинна відчувати, а в чомусь і формувати пульс суспільних настроїв. Якщо ж це буде рух якихось окремих людей, серйозних наслідків для суспільства це не дасть.

Хоча для цих людей, можливо, якийсь результат і буде – займуть якусь політичну нішу – я не знаю, на що вони сподіваються, кожен з них, але змін системних в політиці не буде. Я думаю, що не проблема в тому, яке буде прізвище наступного президента України, не в тому, напевно, основне питання. Питання в тому, що зміниться для України, коли прізвище президента буде таке чи інше?

Тому мене не стільки цікавить хто конкретно буде президентом , мене цікавить, як ми забезпечимо механізми суспільного впливу на владу, в тому числі, на верховну владу.

- Я ви вважаєте, скільки опозиція протримається разом? Раніше вже були такі спроби об’єднатися двом найбільшим політичним силам, але вони не увінчались успіхом.

Сьогодні ми бачимо участь представників щонайменше трьох політичних сил і мені хотілось би розуміти, що це приїзд не просто трьох людей, як я раніше казав - це пошук діалогу, не в сенсі розмов, а в сенсі спільних рішень, організації спільної платформи, роботи. І мені хотілося, щоб тут було просто більше ясності, щоб опозиційні сили врешті решт ішли до конкретики в сенсі того, хто буде яку функцію займати, яка людина буде визначена на посаду кандидата президента України.

Важливо те, щоб з цього середовища вийшов тільки один кандидат і тоді, власне, всі зусилля треба направити на те, щоб ця людина перемогла. А це можливо лише у випадку налагодження серйозного діалогу, довіри один до одного, до суспільства, тому хочеться вірити в це, хочеться побажати цього опозиції.

- В Україні на терені опозиційного руху з’явився ще один персонаж – Юрій Луценко. Як Ви вважаєте, які у нього шанси стати лідером, який зможе за собою повести людей?

- Я вважаю, що тут треба розуміти постать Луценка, щоб правильно оцінити його перспективи і його можливості. Мені дивно, що деякі лідери чи учасники опозиційного руху розглядають, його, як альтернативу комусь, чи називають «проектом Банкової».

Слідкуючи за діями Луценка протягом останніх років, аналізуючи ті «меседжи», які він посилав людям з-за грат, можна побачити становлення не просто політика, але й серйозного державного діяча, який глибоко розуміє як всю проблематику українського суспільства, так і можливі шляхи її вирішення. Не маючи змоги кандидувати особисто, саме Луценко може сьогодні бути тим цементуючим фактором, який буде спонукати до швидшого визначення єдиного претендента на президентський пост.

Звичайно, комусь це може не подобатись, бо хтось буде претендентом, а хтось ним не буде, але суспільство потребує визначеності. Друге, мені здається, що Луценко може очолити процес, який під опозиційні знамена, в широкому розумінні цього слова, залучить тих людей, ті потуги, які на певних етапах відійшли, розчарувавшись, та сьогодні не бачать своєї функції - власної, особистої функції в цьому процесі. Мені здається, в тому велика «вага» Луценка.

Переконаний, що він не буде претендувати на якусь свою власну виключну роль в цьому процесі, що він не буде десь там заважати діючим лідерам, навпаки, я думаю, що він буде їх стимулювати і десь, в якийсь спосіб, убезпечувати від помилок.

З виходом Юрія Віталійовича почнеться досить широкий процес в Україні, який консолідує людей в постпомаранчевому русі і залучить нових гравців місцевого та центрального рівня, але не як альтернативи, не як протистояння, а як доповнення до загального великого руху.

- Скажіть, чи чули ви про наміри створити різні нові політичні партії? Чи надходили вам пропозиції брати в них участь?

- Пропозицій не було. Наразі, я думаю, що ці ідеї ще сируваті є наразі неефективними, тому що суспільство зараз не потребує створення якихось політичних партій.

Суспільство сьогодні потребує, як на мене, достатньо широкого громадського руху, який би в перспективі міг набути якоїсь політичної організації, якщо в цьому на той момент буде політична потреба. Наразі треба максимально розширювати електоральну базу опозиції і не в спосіб створення чергової партії, тому що це не розширює насправді, а в спосіб залучення до діяльності опозиції широких народних мас.

- Якби Вам запропонували очолити якийсь обласний осередок партії, чи цікава Вам була б ця пропозиція?

Я не бачу зараз такого політичного проекту, в який мені б хотілося. Наразі питання стоїть не про місцеві вибори чи вибори до Верховної ради. Наше завдання – президентські вибори.

Мені видається, саме тому треба в цьому процесі брати участь для того, щоб можна було опертись, бо важлива сьогодні зміна влади та принципів її організації. Хто буде цією людиною – питання похідне. Тому я би говорив з колегами, що не на часі створювати якісь партійні проекти. Вони не матимуть, як на мене, позитивного політичного наслідку.

- А Ви вже визначились для себе з особою того, кого б хотіли бачити на президентському посту?

- Я знаю цих трьох лідерів опозиційних сил, можливо, трохи ближче і краще, ніж знають люди. Я знаю їх сильні і слабкі сторони тому, безперечно, в мене є своє бачення по кожній з кандидатур, але я буду працювати на будь- кого з них, кого визначать узгодженою кандидатурою. Я вважаю, що мої особисті переконання не на часі і вони можуть, в той чи інший спосіб, впливати на людей, тому мені б хотілося, щоб ми ставили питання по іншому: що будь-яка кандидатура, яку визначать, буде достойною, щоб на неї працювати.

Джерело: Третя Українська Республіка


  • Картинка дня

всі карикатури

  • Головне

06.11.16 20:10
Судовий вирок колишньому президенту стане пересторогою наступним владам

Я не буду спокійно слухати обіцянки підлеглих продовжити слідство і дати результат через 2-3 роки. Мене бісять посилання на те, що Литва ВІСІМНАДЦЯТЬ років розслідувала вбивства під Вільнюським телецентром.далі

01.11.16 23:20
Електронні декларації не предмет для жартів

Якщо, приміром, народний депутат не змінить наявність трильйона гривень готівки у себе вдома, я змушений буду відкрити провадження про несплату ним податків в особливо великому розмірі.далі

01.11.16 22:26
Електронне декларування лише початок, а не кінець процесу очищення

У першу чергу Генпрокуратура буде аналізувати декларації половини народних депутатів України, які задекларували готівку понад 100 тис дол США.далі

01.11.16 21:59
Я готовий продемонструвати наявні грошові кошти та цінності, які задекларувала сім’я, а також всі документи, які свідчать про легальність походження статків

Декларацію Генерального прокурора має перевіряти, у разі наявності обґрунтованих підстав, Національне антикорупційне бюро України, а також Національне агентство з питань запобігання корупції.далі

Усі головні події 

  • ЗМІ про нас

ШОК IN-прокуратура померла в суботу

17.07.16 22:11Очільник ГПУ одразу вийшов до трибуни і почав розповідати правду, яка багатьом із присутніх виявилася страшнішою навіть від найцинічнішої брехні. Бо, виявляється, волинська прокуратура, влада та інші силові структури перетворилися на злочинний клубок.далі

"Донбас має повернутися в Україну, а не Україна - на Донбас" - Безсмертний

11.02.16 13:33Росія хоче геополітичного лідерства. Для неї українські Крим, Донбас - це дві сторінки великої книжки, що намагається писати Путін. Вони дають йому лаври "великих" попередників.далі

 

РОМАН БЕЗСМЕРТНИЙ: "КОЖЕН РАУНД ПЕРЕГОВОРІВ У МІНСЬКУ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ЯКОГОСЬ "ШПЕКТАКЛЮ""далі

Люстрація з самого початку була більше модою, ніж відповіддю на проблемудалі

Юрій Луценко: "Коли люди кажуть: Вся влада - суки, сволочі, нічого не роблять, - то я їх розумію"далі

Юра психанул, или Реформы – дело случаядалі

Інші матеріали розділу 

Транспортная компания ПАО Севертранс
Транспортна компанія ПАТ Північтранс

Розробка сайту: Дмитро Лимаренко
2013

YouTube Facebook
Завантаження

Магазин охотничьего и тактического снаряжения

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на 3republic.org.ua
RSS