Аренда серверов компании HOSTiQ
Головна
  • Ідеї, пропозиції

Майдан 7.0

01.03.16 14:18


Чергова політична криза знову поділила українське суспільство на закриті кластери за принципом «свій - чужий». На тлі затяжної війни, десятків тисяч людей з бойовим досвідом, сотень одиниць зброї, що циркулюють між зоною АТО і мирними містами, ця тенденція може виявитися небезпечнішою, ніж багато хто думає. Якщо під час «України без Кучми» більшість людей просто дивилися небачене для країни шоу по телевізору, то під час першого Майдану вже били один одному пики, руйнувалися сім'ї, друзі не розмовляли місяцями. Запевняю вас як активний учасник обох протестів, який бачив, як штурмували наметове містечко, як Мороз став найголовнішим революціонером країни і почала сходити зірка Ющенко і Луценка: сім'ї розлучалися через політику, а друзі виявлялися по різні боки барикад.

До слова, якщо ви думаєте, що «тітушки», фізичне протистояння і «самооборона» - це винахід часів пізнього Януковича, то поспішаю вас засмутити. Під час переголосування другого туру президентських виборів в період «Помаранчевої революції» похмурих хлопців в наколках вже централізовано возили автобусами по дільницях: поки одні голосували з відкріпними талонами, інші кидали запальні суміші в урни, билися з «Самообороною» за школою і тинялися по району, насолоджуючись золотою свободою. Там же я побачив, що таке «карусель», зарплати активістам в конвертах, охорона дільниці ДНД від дюжини різних партій з пов'язками на плечах і газовими балонами в кишенях, оберемки бюлетенів в урну, коли ввечері раптово гасне світло, і ще дюжину нехитрих прийомів рівня сільського театрального гуртка. Теплий, ламповий був час: ми були курсантами, що втекли з казарми, і студентами, в дупі горів вогонь Революції і Справедливості, а всі рішення були прості, як кастет з водопровідного крана і безкоштовний обід в їдальні.

Учасники першого Майдану на всіх рівнях отримали все, що хотіли, і навіть більше - перевибори, тріумф, Ющенка на золотій колісниці, соціальний ліфт і бандитів у тюрмах. Ми ще застали кінець «золотого століття», коли «ПриватБанк» силою роздавав кредитні картки, а, працюючи по ночах, можна було з'їздити в Єгипет через три місяці. Закінчилося це, ви самі знаєте, чим - кризою 2008 року, після якої Янукович забрав 49% голосів, причому так, що вибори визнали демократичними і в Мордорі, і в Валінорі. Розумні люди і тоді малювали графіки, зривали горло розповідями про Грецію та Ісландію, намагалися пояснювати об'єктивні проблеми в проведенні реформ, але гречка і казки таки побороли всіх, навіть адміністративний ресурс. Тимошенко і Янукович як два лідера 40-мільйонної країни - більшого маркера того, до якого дна котиться наша держава, в принципі, і не потрібно.

Далі по похилій: Качанівська Діва; вертикаль влади; зачистка політичного поля на сході і в центрі; віджимання бізнесів; дніпропетровські, київські та львівські проти колективної Партії регіонів; стихійно виник Майдан зі сценою та інфраструктурою, здатною в морози утримувати 40 тисяч людей; «Самооборони» перших трьох партій Ради; депутати на барикадах і з машинами біт з доставкою в центр столиці. Пролилася кров, а скільки людей пропало безвісти - рахують і досі. Після того, як невдалий диктатор втік, а залишки ПР за фактом створили коаліцію зі своїми противниками (забавно, до речі, дивитися, як голосують «єврооптимісти» і як - «реакційні корупціонери», розумні люди отримають купу фана від аналізу), порядок в Україні звичайно не настав. Народний депутат гордо дефілював з двома автоматниками, горіли маршрутки в Дніпрі, вибухали гранати в Києві і працював «Скеля» в Мукачеві, швидкі невдахи позбавлялися свинарників і страусятніков, вилітав з вікна Чечетов, однорукий «беркут» знімав браслет і збігав до Криму по сіль. До сих пір нормальною справою вважається захоплення готелю в центрі Києва і перекриття філії найбільшого банку країни босяками в масках - немає у Революції ні початку, ні кінця.

Загалом, до чого я веду? Тенденція цькування відповідно до розташування зірок порохоботов, юлефанов, беняфілов, церкви свідків Месії з вилами і св. Садового, низки банів і DDoS-атак через срач в соціальних мережах - це ще півбіди, хоча ви самі бачите, як наростає чад протистояння і неадекват. На кухнях люди просто зводяться на гівно, розглядаючи рахунки за комунальні платежі і слухаючи традиційний марення про те, як ми наздоженемо Францію. Той, хто покаже їм гречку і добре заспіває про тарифи, збере більшість голосів на виборах, навіть не особливо напружуючись. Поки грошей у конкурентів мало, а всі «буйні» зайняті на війні,  рейдерстві, розподілі потоків і запусках своїх проектів. Але як тільки зайдуть бюджети і з'явиться невелике «вікно» з конфліктом на Сході - чекайте «майданчиків» і «майданів», як грибів. А чому, власне, і ні?

Якщо можна поставити під сумнів вибори в Кривому Розі; купувати офіцерські звання; блокувати банки; двічі змінювати президентів, чий рейтинг зливається швидше, ніж збереться «антикорупційний форум»; влаштовувати «Ночі гніву»; надсилати шахтарів до Києва; організовувати штурми ОДА та альтернативні адміністрації, то чому не можна зібрати Майдан 7.0? Ну, або який там він зараз за рахунком? Ящик Пандори відкрито. У країні будь-хто, у кого є гроші і люди, може зібрати хлопців в масках і робити, що йому треба. А що йому буде - одягнуть браслет, як Коханівському, втратить бойовиків, як в Мукачево, попросять покинути готель, надішлють нову поліцію, яку закривають за застосування зброї? Чи не спадало на думку, що наші силовики обидва рази не поклали край масовим протестам, а не тільки проспали Крим? Тому розповіді про Майдан 7.0 смішні тільки до пори до часу, поки не застукають по бочках і не завезуть сцену.

Тільки треба не забувати одну річ: коли умовний комбат Голий пише, що наступний Майдан буде не співати, а вішати, і ви ставите 20 тисяч лайків, то може скластися так, що з того боку теж не будуть стукати по щитах, а почнуть рок-н-рол, поки приватні армії будуть вирішувати фінансові проблеми своїх босів. І що до вас замість «покращення» залетить на балкон граната ПГ-7В, адже батальйон «Буг-7» буде прориватися на допомогу до «самооборони» Південної Борщагівки після невдалого бою за київську ТЕЦ-5. І це не страшилки про те, що Путін нападе або наступний Майдан не тру, це просто тенденція, що кожне протистояння всередині України проходить все жорсткіше і жорсткіше - від газових балонів і розбитих облич на похоронах патріарха УПЦ КП до сотень убитих і зниклих без вісти в центрі столиці в 2014 році. І це ми ще не дійшли до розборок з важким озброєнням, загибелі офіцерів СБУ та волонтерів за потоки контрабанди і віджимання заводів.

Що буде далі? Один Бог може дати хоч якісь гарантії і прогнози. Просто що я хочу сказати: країна змінилася, люди змінилися. Монополії на насильство у держави немає. Довіри до правоохоронних органів поки ще немає. Ми в стані неоголошеної війни з агресивним тоталітарним режимом, чий бюджет перевищує український в рази, а наші союзники прямо заявили про те, що військового розв'язання немає і воювати за нас ніхто не буде. І мені здається, що на цьому тлі пора вже завчити кілька простих істин і зменшити потужність веж балістичного захисту. З усіх боків. Навіть далекі від політики люди повинні розуміти, що настає такий період, коли помах крила метелика на Драгобраті може викликати ураган в районі Києва.

Пора навчитися домовлятися, знаходити точки дотику і консенсус, в тому числі і для того, щоб раптово не втрачати електорат, збираючи в Дніпропетровську коаліцію з «Опозиційним блоком» і беручи на роботу помічниць Вілкула, рік тавруючи продажний Шоколад, ПР і олігархів. Або щоб не дивуватися, чому опозиція дає голоси за реформи, а коаліція - ні. Або щоб відчайдушно не червоніти, кажучи, що голосував за «Самопоміч». Закінчуйте вже з німбами, адже всіх цікавлять тільки голоси для їх політичної сили і реальні важелі у владі. Яценюк і Турчинов колись були людьми Тимошенко; Порошенко стояв біля витоків декількох партій; Кучма з Ющенком писали спільний лист про те, що учасники протесту під АП проти вбивства Гонгадзе - націонал-соціалісти; Кернес з Аваковим звали зі сцени Ющенку, а Ляшко особисто в'язав сепаратистів в дві зміни, поки Тимошенко організовувала батальйони. І що? А хоч би що.

Якщо вам перезавантажили систему, а ви реально вибрали Кернеса, Труханова, Балогу і Ланьо, при цьому на інших впливу не маєте, то хто вам злий доктор? Знаєте, що Білецький і Ярош не ходять на засідання, а «реформатори» в Facebook в реалі голосують тільки за половину законів, але воюєте з Шоколадом в своїй голові? Можете відправитися прямо на Майдан 7.0 і, зламавши систему, вивести людей формату і рівня «Білого молота», комбатів «резервних батальйонів ДУК» і чергових ляльок з кулаком в заду від великого бізнесу. Або дивитися шоу, як наші еліти намагаються виконувати вимоги Заходу і водночас не загострити ситуацію. А що ще залишається робити? Чи хтось реально думає, що метушня з автоматниками біля «Укрнафти», перестрілки в районах, які живуть з «контрабаса», штурми бурштиновими баронами прикордонників і нездатність звільнити клерка «Аероруху» місяцями - це від небажання проводити реформи? Там, під килимом, йде така боротьба, що летять шматки і зникають безвісти люди. Скажіть спасибі, що вона не вилилася в реальний світ розбірками між приватними батальйонами. Сил, щоб нагнути суперників, не буде ні в кого, таки доведеться сідати за стіл і виробляти нові правила гри.

Тих, хто говорить про долар по вісім і комуналку, потрібно просто стерилізувати, щоб вони не давали потомства. Я міг би знайти тонну графіків, але ви все одно їх не читаєте: вчора на ПМ вийшла відмінна стаття про структуру та перспективи економіки, з малюнками, діаграмами і у неї аж 37 перепостів. Тому що всі гуманітарії, фахівці з економіки і військові аналітики, що дають поради Генштабу з Муженком. Людям лінь дивитися графіки динаміки цін на сталь і прокат, падіння експорту в РФ, транзиту і вартості зерна або кукурудзи. Тому скажу алегорично: нашу економіку тягли три мамонта. Один - це продукція ще радянських ланцюжків виробництва, які СНД простіше закуповувати, ніж запускати (наприклад, в ВПК, АПК, в сегменті переробки або машинобудування). Інший - важка промисловість і металургія. Третій - сільське господарство. Так ось, перший з них майже здох або при смерті через політику РФ, інший за кілька років перетворився в охляли верблюда і тягне неважливо, а третього щось морозить разом з рекордним падінням цін на зерно.

Тому, коли ви говорите про благословенні часи долара по 8, то повинні пам'ятати, що були благословенні часи долара по 2. І впала тоді гривня абсолютно без всякої війни і схудла по відношенню до долара в ті ж 4 рази. Тому не обмежуйте свої фантазії і вимагайте мертвих президентів по 60 копійок, як при СРСР. Ну, а чому ні? Для любителів поговорити про тарифи і зарплати в Європі - просто походіть по ринку і розпитайте, хто дасть нам кредитний транш, щоб Україна продовжувала субсидіювати бабусь і численних ветеранів Куликовської битви. Брати кредити, щоб марнувати їх на соціалку - це по-нашому. Але повірте, переорієнтація економіки з Заходу на Схід на тлі війни і реформ - завдання десятиліття. Німці досі розгрібають спадщина радянського правління в економіці, вирівнюючи ситуацію «податками на солідарність» (5,5% зі всіх фізичних та юридичних осіб країни для бідних східних федеральних земель).

І тут ми плавно переходимо до наступного пункту: МВФ плювати, що будете їсти ви і ваші діти; йому плювати, які у нас тарифи і за що божі кульбабки вранці будуть трястися на ринок. Будемо вмирати з голоду - пришлють гуманітарного рису і вакцин, щоб свої туберкульозу по миру не розносили. Читаємо про дефолт Мексики, Аргентини, Греції, проблеми в банківській сфері Ісландії, про заворушення в Венесуелі на тлі цін на нафту і як МВФ «допоміг» доброму десятку країн в Африці. Та взагалі хоч що-небудь читаємо, це корисно. Хто, в принципі, винен, що ми в гладкі роки при будь-якій владі будували дороги за ціною трьох, найсучасніші стадіони і аеропорти, без яких ніяк не провести «Євро - 2012», підтримували одні з найнижчих в Європі тарифів на комунальні послуги?

Хто винен, що давали державні дачі всім колишнім президентам і їх апарату, містили сотні неефективних державних підприємств, проводили десятки турів виборів, після яких керівники місцевих штабів набували квартири, завалювали місто сотнями бігбордів із смугастим Арсенієм, годували десятки тисяч УБС, які просто пройшли по Дунаю на пароплаві повз Сербії і посиділи в Пріштіні на аеродромі? Прогаділі гладкі роки, не можете зараз зібрати коаліцію, не можете виконати пункти вимог від МВФ, не можете зменшити дефіцит бюджету - йдіть подумайте, навіщо так жити. Затягування траншу і публічні трёпкі поправок до українських законів політиками з Польщі - хороший протверезний душ для тих, хто вважає, що Захід буде відкривати гаманець на першу вимогу неофітів зі сходу.

Набридла війна? Так вона тепер на роки. Навіть якщо завтра добра фея махне чарівною паличкою і всі війська РФ на сході зникнуть, тоді все тільки почнеться. І в плані операції ВСУ і НГУ по відновленню конституційного ладу, і в плані розмінування, змісту гарнізонів, протидиверсійної роботи, створення інфраструктури силовиків України на ТВД. Мільярди доларів, постійна ротація, організація територіальної оборони, інженерне оснащення кордону, оперативна робота. Так, блін, через десять років банально п'яний Вася відкопає автомат і піде стріляти «укропів», згадавши «облогу Горлівки поляками і неграми». Так що ласкаво просимо в світ з регулярними мобілізаціями, зведеними вогневими групами від кількох відомств, відрядженнями на схід від СБУ і поліції, підривами на мінах і різаниною в поїздах. І це ще без розкладу по штурму агломерацій, в яких засіло 40 тисяч чоловік з важкою зброєю і тоннами боєприпасів (серби і сирійці можуть розповісти багато цікавого про таких штурмах на прикладах Сараєво і Алеппо). І це при тому, що нікуди не поділася агентурна мережа в Україні, що спонсорує підриви потягів, і нікуди не зник російський телевізор. Повірте, вистачить на всіх.

Загалом, коли кожен громадянин України буде чітко усвідомлювати, що війна на місяці, перебудова економіки на десятиліття, без важелів впливу на політиків і партії ми будемо бігати по колу, а напруга протистояння в суспільстві зростає з року в рік на тлі поділу на кластери і кілограмів металу, випущених в один одного з спаленої заправкою в Мукачево, тоді можна говорити про організацію масштабних акцій протесту. Чомусь всі думають, що громадянське суспільство - це право задавати питання, штовхати гарячі промови з трибуни і жорстко тиснути. Але це ще і відповідальність, і здатність організовуватися, і вміння йти на компроміси. Обидва Майдану, як і протести по «податковим кодексом», - відмінні інструменти, протипожежний набір для зірвалася з котушок державної машини. Але чи вирішують вони системні проблеми України? Поцікавтеся, чому вічна революціонерка Богомолець не відправили вичищати авгієві стайні в МОЗ, а вирішила стати президентом; як Булатов розвинув український спорт, а комбати голосують за реформи разом з локомотивом змін - Парубієм.

І, заради Бога, не читайте українських газет вранці. Кого там зараз труять більше всіх? До речі, я за рік жодного разу не писав про цього товариша, виправляюся. Хто прийняв країну з сохою і залишив з атомною бомбою? А ні, це не про нього. Хто взяв Україну без грошей, а залишив з грошима? Кому вперше в історії Третьої української республіки списали борги в такому масштабі? Хто звів платіжний баланс з профіцитом вперше за п'ять років? Хто зліз з голки російського газу? Хто поставив крапку в «ватяному шабаші» десятків міст півдня і сходу? Хто підсунув фронт від Маріуполя і Лисичанська до Пісок і Станиці? Це він, наш ветеран Чечні, гангстер з «Томмі-ган», кращий прем'єр-міністр України Арсеній ака Яценюк. (Примітка редакції: Епатаж - це, звичайно, добре, але Сеня - це перебір. Мавр зробив свою справу, нехай звалює.)

Ну ви зрозуміли, так? Але ж реально людина без жартів чимало зробив для країни, але ми не хочемо прем'єрів, ми хочемо месію і вже на вчора. Тому дорослішаємо, матереем, розбиваємо залишки рожевих окулярів і не слухаємо пропаганду. Зараз за малий прайс нам розкажуть, що люди ходять на руках або на боках, що пора йти штурмувати АП і що все - агенти Кремля, а Путін нападе. Думаємо головою - це найцінніший подарунок, який нам зробила еволюція. Шкода, що не всім. Що це за звук, питаєте ви? Це Майдан 7.0. ВІН вирує.

Кирило Данильченко ака Ронін


  • Картинка дня

всі карикатури

  • Головне

06.11.16 20:10
Судовий вирок колишньому президенту стане пересторогою наступним владам

Я не буду спокійно слухати обіцянки підлеглих продовжити слідство і дати результат через 2-3 роки. Мене бісять посилання на те, що Литва ВІСІМНАДЦЯТЬ років розслідувала вбивства під Вільнюським телецентром.далі

01.11.16 23:20
Електронні декларації не предмет для жартів

Якщо, приміром, народний депутат не змінить наявність трильйона гривень готівки у себе вдома, я змушений буду відкрити провадження про несплату ним податків в особливо великому розмірі.далі

01.11.16 22:26
Електронне декларування лише початок, а не кінець процесу очищення

У першу чергу Генпрокуратура буде аналізувати декларації половини народних депутатів України, які задекларували готівку понад 100 тис дол США.далі

01.11.16 21:59
Я готовий продемонструвати наявні грошові кошти та цінності, які задекларувала сім’я, а також всі документи, які свідчать про легальність походження статків

Декларацію Генерального прокурора має перевіряти, у разі наявності обґрунтованих підстав, Національне антикорупційне бюро України, а також Національне агентство з питань запобігання корупції.далі

Усі головні події 

  • ЗМІ про нас

ШОК IN-прокуратура померла в суботу

17.07.16 22:11Очільник ГПУ одразу вийшов до трибуни і почав розповідати правду, яка багатьом із присутніх виявилася страшнішою навіть від найцинічнішої брехні. Бо, виявляється, волинська прокуратура, влада та інші силові структури перетворилися на злочинний клубок.далі

"Донбас має повернутися в Україну, а не Україна - на Донбас" - Безсмертний

11.02.16 13:33Росія хоче геополітичного лідерства. Для неї українські Крим, Донбас - це дві сторінки великої книжки, що намагається писати Путін. Вони дають йому лаври "великих" попередників.далі

 

РОМАН БЕЗСМЕРТНИЙ: "КОЖЕН РАУНД ПЕРЕГОВОРІВ У МІНСЬКУ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ЯКОГОСЬ "ШПЕКТАКЛЮ""далі

Люстрація з самого початку була більше модою, ніж відповіддю на проблемудалі

Юрій Луценко: "Коли люди кажуть: Вся влада - суки, сволочі, нічого не роблять, - то я їх розумію"далі

Юра психанул, или Реформы – дело случаядалі

Інші матеріали розділу 

Транспортная компания ПАО Севертранс
Транспортна компанія ПАТ Північтранс

Розробка сайту: Дмитро Лимаренко
2013

YouTube Facebook
Завантаження

Магазин охотничьего и тактического снаряжения

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на 3republic.org.ua
RSS