Аренда серверов компании HOSTiQ
Головна
  • Точка зору

Вертеп з іконами

28.05.16 22:09


Серед безлічі питань без відповідей до Петра Порошенка одне з головних: навіщо потрібно було заганяти в глухий кут ситуацію з Генеральною прокуратурою, злитися в суспільній уяві з імпотентними Яремою і Шокіним, щоб аж на третьому році президентства спробувати її виправити. Виходить, таки розумів, що виправляти треба, і просто два роки дурня клеїв? Причому тоді, коли кожен день на вагу золота.

Інше питання, наскільки з проблемою впорається відряджений на це згубне місце Юрій Луценко. Щоб було зрозуміліше, наскільки згубне: в перший же день у нього поцікавилися, скільки масажів в день буде робити новий генпрокурор. Масажний кабінет примикає до головного кабінету. Поруч особиста перукарня, щоб, не дай Боже, начальство не вийшло на люди без укладки, через стіну - кімната відпочинку з караоке. Поверхом вище - церква Московського патріархату, де постійно палять свічки і моляться дві черниці.

По-хорошому, підірвати б всю цю прокурорську богадільню, попередньо відправивши черниць в монастир, і місце дезінфікувати, але Луценко підривати не буде.

У Юрія Луценка є ряд якостей, які як корисні, так і шкідливі в обставинах, в яких він опинився. По-перше, він політик.

Те, що він політик, добре вже в тому сенсі, що не прокурор. Він не свій цим ушлим хлопцям, яким можна було все, і їм за це нічого не було. Під час перебування міліцейським міністром, Луценко, за його словами, важко, але скасував практику, коли ментів, що зловили якогось прокурора на дрібній капості на кшталт п'яного дебошу, карали - саме так, а не навпаки.

Ще це добре, тому що як політик він хоче, на рівні рефлексу, максимально продовжити своє політичне існування. А це можливо, якщо його дії на чолі Генпрокуратури сподобаються народу. Ось тупо, використовуючи молодіжний жаргон, сподобаються. А Луценко з тих, хто дуже любить подобатися. Нічого в цьому поганого немає, це цілком по-людськи, інша справа, що завжди є конфлікт: кому саме сподобатися.

Політик бачить далі і більше, ніж видно з вікна кабінету генпрокурора. І це чудово, особливо у встановленні причинно-наслідкових зв'язків різних непростих справ. Але обрахунок політичних наслідків стане, Луценко це вже зараз не приховує, стримуючим фактором. Невблаганного правового катка, сліпого і глухого до благань вчорашніх ворогів і соратників, не буде.

Якщо спливуть неприємні речі і будуть загрожувати хиткій політичній рівновазі, як у нас люблять висловлюватися, «ставити під удар державність», їх будуть акуратно глушити, щоб не було небезпечного резонансу. І трактування, що вважати таким ударом, цілком залежатиме від якихось тонких міркувань Юрія Віталійовича.

По-друге, Луценко ще з міністерських часів дуже добре знає, хто є хто і кому у вітчизняній правовій і правоохоронній системі. Ця включеність в тему знімає необхідність витрачати купу часу, щоб в ній розібратися. Але вона ж не дозволяє подивитися на поставлене завдання реформування Генпрокуратури більш відсторонено і навіть холодно, як хірургові, а не вчорашньому пацієнтові - не через призму знайомих імен і пов'язаних з ними історії. Лист, з якого він починає, зовсім не чистий.

Зараз, на старті, видно, що Юрій Луценко знає, як він вважає, що потрібно робити, і розуміє ціну, яку доведеться заплатити, якщо задумане не буде зроблено - як для себе, так і для країни. Тим часом, те, що за Генпрокуратуру взялися так пізно, може зіграти злий жарт з тим же Петром Порошенко. Якщо раніше активність по притягненню до відповідальності численних безкарних могла бути поставлена ​​в заслугу влади, то зараз арешти корумпованих уркаганів, якщо вони масово підуть, як на це розраховує Луценко, можуть бути публікою протрактовані, і, загалом, правильно, як показник колосальної корумпованості влади . А влада у нас хто? Саме так.

До речі, головне питання, на яке у Луценка, за його визнанням, поки немає відповіді: у нас вся ця судово-прокурорська система ні чорта не працює, тому що погано налагоджена, або тому що вже в принципі не може працювати? Зрозуміло, що мучить генпрокурора?

Звичайно, загальний інтерес полягає в тому, щоб Юрій Луценко осоромив всіх скептиків і показав віртуозну роботу державного реформатора і першого генпрокурора, за якого країні не соромно. Поки твердо можна сказати одне: блатну церкву з Генпрокуратури приберуть, нехай співробітники замолюють гріхи в іншому місці. А масажний стіл - не впевнений, спина у нового генпрокурора болить ще з часів, коли він багато часу проводив у судовій клітці, з тих пір він довго сидіти не може. Тепер прийшов його час допомагати сісти іншим. Ну, нехай щастить.

Леонід Швець


  • Картинка дня

всі карикатури

  • Головне

06.11.16 20:10
Судовий вирок колишньому президенту стане пересторогою наступним владам

Я не буду спокійно слухати обіцянки підлеглих продовжити слідство і дати результат через 2-3 роки. Мене бісять посилання на те, що Литва ВІСІМНАДЦЯТЬ років розслідувала вбивства під Вільнюським телецентром.далі

01.11.16 23:20
Електронні декларації не предмет для жартів

Якщо, приміром, народний депутат не змінить наявність трильйона гривень готівки у себе вдома, я змушений буду відкрити провадження про несплату ним податків в особливо великому розмірі.далі

01.11.16 22:26
Електронне декларування лише початок, а не кінець процесу очищення

У першу чергу Генпрокуратура буде аналізувати декларації половини народних депутатів України, які задекларували готівку понад 100 тис дол США.далі

01.11.16 21:59
Я готовий продемонструвати наявні грошові кошти та цінності, які задекларувала сім’я, а також всі документи, які свідчать про легальність походження статків

Декларацію Генерального прокурора має перевіряти, у разі наявності обґрунтованих підстав, Національне антикорупційне бюро України, а також Національне агентство з питань запобігання корупції.далі

Усі головні події 

  • ЗМІ про нас

ШОК IN-прокуратура померла в суботу

17.07.16 22:11Очільник ГПУ одразу вийшов до трибуни і почав розповідати правду, яка багатьом із присутніх виявилася страшнішою навіть від найцинічнішої брехні. Бо, виявляється, волинська прокуратура, влада та інші силові структури перетворилися на злочинний клубок.далі

"Донбас має повернутися в Україну, а не Україна - на Донбас" - Безсмертний

11.02.16 13:33Росія хоче геополітичного лідерства. Для неї українські Крим, Донбас - це дві сторінки великої книжки, що намагається писати Путін. Вони дають йому лаври "великих" попередників.далі

 

РОМАН БЕЗСМЕРТНИЙ: "КОЖЕН РАУНД ПЕРЕГОВОРІВ У МІНСЬКУ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ЯКОГОСЬ "ШПЕКТАКЛЮ""далі

Люстрація з самого початку була більше модою, ніж відповіддю на проблемудалі

Юрій Луценко: "Коли люди кажуть: Вся влада - суки, сволочі, нічого не роблять, - то я їх розумію"далі

Юра психанул, или Реформы – дело случаядалі

Інші матеріали розділу 

Транспортная компания ПАО Севертранс
Транспортна компанія ПАТ Північтранс

Розробка сайту: Дмитро Лимаренко
2013

YouTube Facebook
Завантаження

Магазин охотничьего и тактического снаряжения

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на 3republic.org.ua
RSS