Аренда серверов компании HOSTiQ
Головна
  • Точка зору

Юрій Луценко: Виклик імперських сурм

04.04.12 12:04


Минулого тижня на сторінках української преси збіглися в часі дві протилежні стратегії розвитку нашої країни.

Мирослав Маринович, багаторічний моральний координатор для великої кількості думаючих українців, у газеті «День» відстоює принцип роботи «знизу» для відродження України. Вражає авторська метафора «шляху Іуди», який штовхав Ісуса обійняти владний трон Ірода, та «шляху Христа», який збирав і вчив учнів своїх новим моральним правилам суспільного життя. Прикметно, що автор, пропонуючи своє бачення, готовий до діалогу із тими, хто виступає за «лікування влади згори».

На цьому тлі українського суспільного діалогу, започаткованого ініціативою «1 грудня», кричуще відмінно виглядає програмна заявка Віктора Медведчука «Я за украинский выбор!» у журналі «Эксперт». Московський «возвращенец» стверджує, що «наша страна пока стоит на перепутье: строить суверенное государство или отдать право управлять собой новой европейской сверхдержаве». Висновок прогнозований для тих, хто в любій автору Москві стомився чекати «блудного хохла»: вперед, до Єдиного економічного простору з Росією, Білоруссю та Казахстаном. От де не буде проблем із українським суверенітетом!

Варто подякувати В.Медведчуку. Він відверто задає координати цього, з дозволу сказати, «украинского выбора»: «История Киевской Руси, Запорожской сечи, Российской империи и Советского союза – всё это наша история». Те, що в автора з української історії якось випадає 250 років Великого Князівства Литовського, 100 років Речі Посполитої, 200 років Гетьманщини, доба УНР та ЗУНР – не дивно. Все це лишається «на перепутье», а в «подПУТье» історією зветься лише те, що Кремль схоче.

Найпаскудніше, що ці чергові заклики змінити Україну на Малоросію відбуваються в момент максимальної внутрішньої та зовнішньої дискредитації й ізоляції офіційної української влади через її самодурство й клептоманію.

Не буду замовчувати і вину попередньої демократичної команди, яка своєю внутрішньою війною підірвала волю і віру в європейську Україну.

Все це накладається на звичку до «солом’яного вогню» української натури, яка готова повставати, але не терпить довгої, кропіткої домашньої роботи по відновленню особистої та національної гідності, демократії та моралі.

Цим і користаються вже не замасковані, а відверті прихильники відновлення Імперії, які пропонують дорогу прискорених курсів падіння на коліна і зняття із себе всієї відповідальності за власну країну.

Можна було б не звертати увагу на чергові зухвалі імперські маніфести. Можна було б і, правда без поспіху, готувати нове покоління молодої закваски, що заквасить все тісто, як говорить (і, головне, робить!) шановний Мирослав Маринович. Та, на жаль, ми живемо не в притчі, а в реально «звихнутий час», біля реально націлених на поглинання сусідів, в реально зневіреній, розділеній і беззахисній у цьому розділенні Україні.

«Покликаних багато та вибраних мало», пане Мирославе. Досить лиш глянути на безкінечну коломийку об’єднання демократів, яка дедалі перетворюється на пріснопам’ятну «канівську четвірку», щоб зрозуміти необхідність битви за Україну одночасно і зверху, і знизу, і «в царських палацах», і «в убогих хатах». Ми не маємо часу відкладати зміни до наступного тайму. Його може просто не бути. «Крім необхідності причини й дії в житті існує ще необхідність долі», писав О.Шпенлер.

Боюся, що останні звуки імперських сурм – не учбова тривога. При такій владі і такій опозиції ситуація все більше нагадує період розбитих холодноярських отаманів, які все очкували вказівки Проводу, все виглядали аероплану як знаку для загального повстання. Але не дочекалися і, хто з боєм, хто й без, так чи інакше зійшли зі сцени, поховавши знамена та надії.

Знаю, що не мені вказувати Мирославу Мариновичу чи іншим глибоко шанованим поводирям суспільства, що об’єдналися в рамках ініціативи «1 грудня». Проте, хотілося б попросити їх допомогти не тільки спраглому посполитому громадянину, але й самовпевненому політикуму змобілізуватися, зустрітися і повірити одне одному. Тут і тепер!

Бо «кожне царство, поділене супроти себе, запустіє. І кожне місто, чи дім, поділені супроти себе, не втримаються» (Мт, 12:25).

Спеціально для газети «День»


  • Картинка дня

всі карикатури

  • Головне

06.11.16 20:10
Судовий вирок колишньому президенту стане пересторогою наступним владам

Я не буду спокійно слухати обіцянки підлеглих продовжити слідство і дати результат через 2-3 роки. Мене бісять посилання на те, що Литва ВІСІМНАДЦЯТЬ років розслідувала вбивства під Вільнюським телецентром.далі

01.11.16 23:20
Електронні декларації не предмет для жартів

Якщо, приміром, народний депутат не змінить наявність трильйона гривень готівки у себе вдома, я змушений буду відкрити провадження про несплату ним податків в особливо великому розмірі.далі

01.11.16 22:26
Електронне декларування лише початок, а не кінець процесу очищення

У першу чергу Генпрокуратура буде аналізувати декларації половини народних депутатів України, які задекларували готівку понад 100 тис дол США.далі

01.11.16 21:59
Я готовий продемонструвати наявні грошові кошти та цінності, які задекларувала сім’я, а також всі документи, які свідчать про легальність походження статків

Декларацію Генерального прокурора має перевіряти, у разі наявності обґрунтованих підстав, Національне антикорупційне бюро України, а також Національне агентство з питань запобігання корупції.далі

Усі головні події 

  • ЗМІ про нас

ШОК IN-прокуратура померла в суботу

17.07.16 22:11Очільник ГПУ одразу вийшов до трибуни і почав розповідати правду, яка багатьом із присутніх виявилася страшнішою навіть від найцинічнішої брехні. Бо, виявляється, волинська прокуратура, влада та інші силові структури перетворилися на злочинний клубок.далі

"Донбас має повернутися в Україну, а не Україна - на Донбас" - Безсмертний

11.02.16 13:33Росія хоче геополітичного лідерства. Для неї українські Крим, Донбас - це дві сторінки великої книжки, що намагається писати Путін. Вони дають йому лаври "великих" попередників.далі

 

РОМАН БЕЗСМЕРТНИЙ: "КОЖЕН РАУНД ПЕРЕГОВОРІВ У МІНСЬКУ ПОЧИНАЄТЬСЯ З ЯКОГОСЬ "ШПЕКТАКЛЮ""далі

Люстрація з самого початку була більше модою, ніж відповіддю на проблемудалі

Юрій Луценко: "Коли люди кажуть: Вся влада - суки, сволочі, нічого не роблять, - то я їх розумію"далі

Юра психанул, или Реформы – дело случаядалі

Інші матеріали розділу 

Транспортная компания ПАО Севертранс
Транспортна компанія ПАТ Північтранс

Розробка сайту: Дмитро Лимаренко
2013

YouTube Facebook
Завантаження

Магазин охотничьего и тактического снаряжения

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на 3republic.org.ua
RSS