Третя Українська Республіка

http://www.3republic.org.ua/ua/analytics/16793


Про пострадянську систему і генпрокуратуру

22:31 15.05.2016
В Україні новий Генеральний прокурор Юрій Луценко, який перед тим очолював фракцію президентської партії у Верховній Раді. Людина не з прокурорської корпорації, призначений всупереч її опору. Що й зрозуміло: людина ця не раз заявляла, що більшість в цій корпорації «навчилося тільки порушувати справи і їх продавати».

Призначенню передувало ініційоване президентом Порошенком і після декількох невдалих спроб проведене через Раду зміни до закону - в колишньому вигляді він не дозволяв Луценкові, який не має юридичної освіти, отримати вищу прокурорську посаду. Тим самим його призначення стало актом з розряду надзвичайних. З огляду на, в тому числі, і інші законодавчі поправки, що розширюють можливості генпрокурора в здійсненні кадрової революції.

В принципі це відповідє сформованій в країні ситуації - і в Україні, і в підтримуючих її країнах Заходу є загальне розуміння, що прокуратура, поряд із судовою системою, виявилася чи не головною перешкодою в перетворенні пострадянської державності, приватизованої приватним і груповим егоїзмом, в державність правову. Однак багато вчорашнім призначенням незадоволені. Перш за все, тому, що Луценко - ставленик президента, а тому не може не бути інструментом його політичних інтересів і провідником його політичної волі.

Що ж, в такому випадку якраз і з'ясується, наскільки ці інтереси і ця воля співвідносяться з утвердженням верховенства права, з трансформацією влади грошей і статусів у владу закону. Не раз говорив і повторю: те, що відбувається в Україні розглядаю в перспективі системних перетворень на всьому пострадянському просторі.

Igor Klyamkin

Передрук матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.3republic.org.ua